Termoblok Soba Kontrol Paneli
> TBK14-DsPT100LM35
Büyüt
Büyüt
GeriDön
Büyüt
Teknik Özellikleri
1- Kutu:
Plastik  90X90X100 mm
2- Ağırlık   -
3-Gösterge: 3 Basamak13x19mm Led displey  Kümes yada soba ısısını göstermeye tek tuşla geçiş.
4-Sensör tipi:1 Adet  0-100 derece  0,5 derece hassasiyette 3 uçlu LM35 tipi Bakır kılıf  analog ısı sensor (Kümes ısı ölçer) .
     1 Adet  0-600 derece 1,5 derece hassasiyette 2 uçlu PT100 tipi Şase vidalabilir   analog ısı sensor(Soba ısı ölçer).
     1 adet Harici termostat girişi (Ana Bilgisayar bağlantısı. Role kontağı algılama)
5- Besleme voltajı:12 V 4 W Alternatif veya Doğru akım.
4-Set Tuşları: 4 Adet
5-Körük Çalıştırma Kontağı:   Kuru tip 5A (Zamansal Çalıştırılabilir).
6-Helezon Çalıştırma Kontağı:Kuru tip 5A (Zamansal Çalıştırılabilir).
7-Sıcak Hava Fanı Kontağı:    Kuru tip 5A (Yıldız-Üçgen çalıştırılabilir).

Program Özellikleri
   * Kullanım Amacı : Otomatik Kümes Termoblok soba kontrolü.
  * Helezon  Kontağı çalışma özelliği :Dahili zaman rolesi vardır.İstenirse programdan dahili zaman rolesi iptal edilerek Harici zaman rolesi takılabilir.         
   * Körük Kontağı çalışma özelliği : Sıcak hava fanı çalışmaya başladığında ve soba sıcaklığı istenen set sıcaklığının altına düşünce çalışmaya başlar.
   * Helezon Kontağı çalışma özelliği : Sıcak hava fanı çalışmaya başladığında ve soba sıcaklığı istenen set sıcaklığının altına düşünce ayarlanan surelerle fasılalı çalışmaya başlar.
   *Sıcak Hava Fanı Kontağı Çalışma Özelliği :Kümes ısı istediğinde ve soba sıcaklığı kendiliğinden tehlike sıcaklığına ulaşınca çalışmaya başlar.İstenirse Yıldız-Üçgen bağlantısı yapılabilir. 
   *Sıcak Hava Fanı Çalışma Özelliği:Sıcak hava fan motoru Yıldız üçgen veya düz çalıştırılabilir.düz çalıştırmak için programdan yıldız üçgen rolesini iptal etmek ve fan motorunu buna göre bağlamak yeterlidir.
                                               Programlama Özellikleri     
    1-Küme ısı set değeri: Kümeste istenen optimum ısı değeridir.Ölçülen kümes sıcaklığı bu değerin altına düşünce soba sıcaklığı uygunsa kümese sıcak hava basılır.Şayet ısı kontrolü Kümes ana bilgisayarından yapılacaksa programdan kümes sensoru iptal edilerek Harici sensor kontak girişine Ana bilgisayar soba çıkış kontağı bağlanır.
    2-Soba sabit ısı set değeri: Soba hazırda bekleme sıcaklığıdır.Soba ısısı bu set değerinin altına düşerse körük ve helezon çalışmaya başlayarak soba ısısını yükseltir.
    3-Soba üst sıcaklık ısı set değeri:Kümese hava basılırken çalışmakta olan körük ve helezonu durdurmak için sobanın ulaşacağı maksimum sıcaklık değeridir.
    4-Soba alt ısı set değeri: Kümese sıcak hava basmak ve Körük ve helezonu çalıştırmaya başlamak için minimum soba ısısı dır.Soba ısısı bu set değerinin altına düşerse sıcak hava fanı çalışmasını durdurur.
    5-Soba tehlikeli sıcaklık set değeri: Soba ısısı kendiliğinden tehlike sınırına ulaşınca sıcak hava fanı çalışmaya başlayarak kümese hava basmak sureti ile soba sıcaklığını normale düşürür.
    6-Helezon Zamansal Set: Helezonun çalış dur sureleri 03-999 saniyeye kadar  ayarlanabilir.İstenirse dahili zamansal çalışma programdan  iptal edilerek panoya ilave harici zaman rolesi ile Helezon çalıştırılabilir.
   7-Körük Çalışma Özelliği:Körük Monofaze körük motoru kullanımında Devir kontrol aparatı kullanılarak Körük devir hızı ayarlı şekilde kullanılabilir.