Kümes Bilgisayar Paneli
> KOB-AFK44-Ds3105
Teknik Özellikleri
Teknik Özellikleri
1- Kutu
     Plastik
     90X90X100 mm
2- Ağırlık
     -
3-Gösterge
      3 Basamak13x19mm Led displey
4-Sensör tipi
     1 Adet  0-100 derece  0,5 derece hassasiyette 3 uçlu LM35 tipi Bakır kılıf  analog ısı sensor. 
5- Besleme voltajı
     12 V 4 W
      Alternatif veya Doğru akım.
7- Alarm Kontrol Çıkış Kontağı
     1 adet kuru tip 5A roleli.
8- Petek Kontrol Çıkış Kontağı
     1 adet kuru tip 5A roleli.
9- Isıtıcı Kontrol Kontağı
     1 adet kuru tip 5A roleli.
10- Fan Kontakları
     4 adet Ortak Com girişli  5A roleli.
11-Set Tuşları
      4 Adet
Program Özellikleri
   * Üretim Kodu ve Adı : AFK44-Ds3105 Kümes İklimlendirme Otomasyonu Kontrol Paneli
   * Kullanım Amacı : Kanatlı kümeslerinde hava kalitesini otomatik şekilde üretim ihtiyaçlarına uygun hale getirilmek.
  * Fanların çalışma özelliği
            4 Fandan herbiri tamamen kapalı tutulabilir.Sürekli açık birakılabilir.Isıya bağlı yada zamansal çalıştırılabilir.          
            1-Isıya bağlı Ardışık çalışma: 4 adet ek fan ardışık sıralı çalışır.Kümes ısısı fanları açma ısı set değerini geçince fanlar sıra ile devreye girmeye başlar.Isı yükseldikçe bir sonraki fan devreye girer.Isı düştükçe fanlar tek tek kapanmaya başlar.
            2- Zaman bağlı fasılalı çalışma:Çalışma ve durma süreleri 60 dakika 60 saniye ye kadar set edilerek , kümes ısısı, set değeri civarında olduğu sürece istenen sürelerle ardışık fanlara dur-çalış yaptırılabilir.Kümes ısısı yükselirse fanlar zamansal çalışmadan çıkarak ısı düşene kadar ısıya bağlı çalışmaya geçer.
   * Petek çalışma özelliği : Petek açma kapanma ısı set değerleri girilebilir.Kümes ısısı petek açma sıcaklığına ulaşınca petek kontağı girilen surelerle zamansal fasılalı çalışır.Çalışma ve durma süreleri 60 dakika 60 saniye ye kadar set edilebilir.Petek set değerleri , kümes ısı set değerlerine bağlı çalışır.Isı set değeri değiştikçe petek set değeri de otomatik değişir.
   * Isıtıcı çalışma özelliği : Isıtıcı açma kapanma ısı set değerleri girilebilir.Isıtıcı set değerleri , kümes ısı set değerlerine bağlı çalışır.Isı set değeri değiştikçe ısı set değeri de otomatik değişir.
   *Alarm çalışma özelliği :Alarm çalma alt ve üst ısı değerleri girilebilir.Tek tuşla alarmı geçiçi bir süre susturma.Alarm bekletme suresini maksimum 4 dakikaya ayarlayabilme.Alarm set değerleri , kümes ısı set değerlerine bağlı çalışır.Kümes Isı set değeri değiştikçe alarm  set değeri de otomatik değişir.
   * Sensorlerin çalışma özelliği : Isı sensorü program içinden kalibre edilebilir.Isı senserleri 0,5 derecelik hassasiyetle çalışır.
   *Kümes set değerleri otomasyonu: Kümes ısı set değerini girebilme.Alarm,petek ,ısıtıcı set değerleri kümes ısı set değerine  bağlı olarak otomatik değişir.

GeriDön